یک مقام مسئول د ر وزارت کار از برگزاری نشست دوباره کارگروه مزد برای بررسی پیشنهادات جبران کاهش قدرت خرید کارگران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اتاق تعاون تهران، اسماعیل ظریفی آزاد مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، از برگزاری نشست کارگروه مزد شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگری و کارفرمایی در روز دوشنبه (فردا) خبر داد.

وی با اشاره به اینکه دستور کار این جلسه بررسی راهکارهای جبران کاهش قدرت خرید کارگران است، گفت: این دومین جلسه‌ای است که با این دستورکار برگزار می‌شود که البته در جلسه اول نمایندگان کارفرمایان به دلیل تداخل جلسات نتوانستند حضور پیدا کنند.

وی با اشاره به پیشنهاد کارگران در نشست پیشین این کارگروه گفت: پیشنهاد اول کارگران تشکیل ستاد بن برای احیای بن کارگری است که امیدواریم در جلسه فردا در این مورد با حضور کارفرمایان و نمایندگان کارگری به نتیجه برسیم و توافقات را برای تصمیم‌گیری نهایی به شورای عالی کار ارسال کنیم.

ظریفی‌آزاد همچنین از پیشنهاد دیگر کارگران برای افزایش دستمزد خبر داد و گفت: این پیشنهاد نیز با توجه به کاهش قدرت خرید کارگران به دلیل نوسانات قیمت‌ها پیشنهاد به حقی است اما ملاحظه‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که کارفرمایان نیز الان وضعیت مناسبی ندارند و افزایش دستمزد باید با احتیاط بیشتری بررسی شود.

به گزارش فارس، وی همچنین درباره نظر وزارت کار درباره پیشنهاد تشکیل ستاد بن نیز گفت: با کلیت این پیشنهاد موافق هستیم اما باید با ابزارها و روش‌های نوینی انجام گیرد در عین حال چون دولت تأمین کالاهای اساسی را برعهده دارد و برنامه‌هایی نیز در این مورد در دستورکار دارد برای آن‌که همپوشانی با طرح دولت نداشته باشد، باید با اطلاع از جزئیات طرح دولت تصمیم‌گیری شود.