جعفری دولت آبادی گفت: ما در بحث رسیدگی به مشکلات اتحادیه ها و اصناف قرار نیست جای دولت و بانک قرار گیریم و فقط در آنچه به حوزه ما بر می گردد، آماده همکاری هستیم.

نشست دادستان عمومی و انقلاب تهران با رئیس اتاق تعاون ایران و برخی مسئولان اتحادیه ها به میزبانی دادستانی تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اتاق تعاون تهران، دادستان عمومی و انقلاب تهران در این جلسه ارتباط میان اتاق تعاون و تعاونی ها با دادستانی را دو سویه خواند و گفت: مشکلات با ارتباط دو سویه قابل حل است.

عباس جعفری دولت آبادی با اشاره به اینکه امروز ایران درگیر جنگ بزرگ اقتصادی و طراحی شده آمریکاست، گفت: اینها شعار نیست و آمریکائی ها اکنون تحلیل می کنند که انقلاب اسلامی را در حوزه اقتصادی می توانند شکست بدهند و در این زمینه متمرکز شده اند و می خواهند مردم را در این حوزه خسته کنند.

وی گفت: در این بخش هر خدمتی که بخش خصوصی و دیگر دستگاهها بتوانند انجام دهند تا نظام اسلامی مصون بماند بزرگترین خدمت است و دشمن به دنبال این است که بخش های مختلف را به تعطیلی بکشاند و کارآمدی نظام را زیر سوال ببرد.

وی از همه مسئولان اصناف خواست نگاه عمیق تری در خصوص مسائلی که آمریکا برای ما در نظر گرفته است، داشته باشند و افزود: امروز تعطیل شدن تولید و ایجاد خلل در توزیع کالاهای اساسی یکی از خطراتی است که طرح های دشمن را عملی می کند.

جعفری دولت آبادی گفت: ما در بحث رسیدگی به مشکلات اتحادیه ها و اصناف قرار نیست جای دولت و بانک قرار گیریم و فقط در آنچه به حوزه ما بر می گردد، آماده همکاری هستیم.

دادستان تهران گفت: در حوزه پیشگیری هم هر جا که ورود ما از اخلال در تولید و توزیع جلوگیری کند نقش پیشگیری کننده دارد و مهم ترین هدف ما حمایت از سرمایه گذاری مشروع است.

وی گفت: بر اساس آیین نامه قوه قضائیه در قالب موضوع اقتصاد مقاومتی شوراهای استانی تشکیل شده است که هر کجا مشکلاتی برای تولید و مراکز تولیدی رخ دهد کمیته های استانی کمک می کند نه اینکه دستگاه قضایی بخواهد در وظایف دولت ورود و دخالت کند.

دادستان تهران گفت: در جلسه امروز از بی توجهی دستگاه قضایی به بخشهای داوری انتقاد شد که از نظر من در جاهایی که داوری تنها راه حل است ابتدا باید به داوری ها مراجعه شود سپس به سیستم قضایی و این روند موجب خلوت شدن مراجع قضایی می شود.

 

به گزارش شبکه خبر، وی گفت: بخش تعاون خصوصی هم باید مکمل بخش دولتی باشد و ما در عین حال که با جریان های فساد مبارزه می کنیم حامی بخش تعاون هم هستیم و قطعا اگر دستگاه قضایی با اخلال گران جاده ای برخورد نمی کرد باری جابجا نمی شد.

او افزود: قطعا دادستانی و قوه قضائیه برای حمایت از حقوق عمومی بدون دخالت در وظایف ذاتی دولت ورود می کند و هر جا که قوه قضائیه ببیند مصالح مردم در خطر است ورود می کند و ما در برخورد با محتکران و اخلال گران جاده ای بر همین مبنا ورود کردیم.