رئیس اتحادیه تعاونی های مرزنشینان کشور گفت: تعلق مالیات های سنگین از جمله موانع و مشکلات بر سر راه فعالیت تعاونی های مرز نشین این مرز و بوم است.

به گزارش پایگاه خبری اتاق تعاون استان تهران، الله نظر اسعدزاده در گفتگو با رادیو اقتصاد  گفت: مطابق ماده ۱۳۳ قانون مالیات های مستقیم تعاونی های روستایی، عشایری، صیادی، کارمندی و امثالهم از پرداخت مالیات معاف هستندولی تعاونی مرزنشینان مشمول این ماده قانونی نمی ‌باشد.

وی همچنین اظهارداشت: مرز نشینان اغلب در روستاها سکونت داشته یا عشایر هستند بنابراین باید مشمول این معافیت قرار گیرند.

رئیس اتحادیه تعاونی های مرزنشینان کشور گفت: متاسفانه به رغم تمامی پیگیری ها همچنان بار مشکلات مالیات بر دوش مرزنشینان سنگینی می‌کند.

وی در ادامه افزود: مرز نشینان بهترین سربازان و مدافعان این آب و خاک، تمامیت اراضی و استقلال کشور و نظام هستند.

اسعدزاده اظهارداشت: ضرورت ایجاب می کند با توجه به اهمیت موضوع مسئولان نسبت به سایر اقشار توجه بیشتری به جامعه ارزشمند مرزنشینی کشور داشته باشند.

وی تصریح کرد: واقع مطلب اینکه تا زمانی که تعاونی های مرزنشین زیر چتر معافیت مالیاتی قرار نگیرند امیدی به فعالیت این عزیزان و ارائه خدمات به اعضایشان بسیار کم رنگ است.

رئیس اتحادیه تعاونی های مرزنشینان کشور یادآورشد: برداشتن موانع و مشکلات از سر راه مرزنشینان بهترین راهکار برای شکوفایی، پویایی و تحولات فعالیتی قشر با اهمیت و ارزشمند مرزنشینی مملکت خواهد بود.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت ۱۱ به مدت ۶۰ دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف ۹۸ قرار می گیرد و علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.