با توجه به فرمایشات رهبری و حمایت معظم له از بخش تعاون و تاکید بر حضور مردم در اقتصاد و تاکید به مسئولین امر برای حل مشکلات تعاونگران، نشست مشترک رئیس و هیات رئیسه اتاق تعاون با رئیس قوه قضائیه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، درپی  فرمایشات مقام معظم رهبری و حمایت معظم له از بخش تعاون و حضور مردم در اقتصاد و تاکید به مسئولین امر برای حل مشکلات تعاونگران، بهمن عبداللهی و هیات رئیسه اتاق تعاون در دیدار با آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه، ضمن تاکید بر ظرفیت های بخش تعاون در تمام عرصه های اقتصاد،  مهمترین مسائل بخش تعاون را تشریح عدم اجرای قوانین را مهمترین عامل رشد اندک بخش تعاون در اقتصاد عنوان کرد.

آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه در این دیدار با تاکید بر اجرای قانون در حوزه تعاون ابراز داشت: قوانین عمل نشده در حوزه تعاون باید با نظارت سازمان بازرسی اجرا شود و احصاء این قوانین به عهده اتاق تعاون است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه قانونی برای اجرا تصویب می شود، عدم اجرای قانون پدیده مناسبی نبوده و سازمان بازرسی باید به موارد ورود کرده و به آن تمرکز کند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به بهره گیری از ظرفیت های بخش تعاون در خصوصی سازی گفت: باید از قوت و ظرفیت بخش تعاون، برای خصوصی سازی بهره برد. وی همچنین در خصوص همکاری نمایندگان قوه قضاییه در شوراها و هیات های عالی تصمیم گیری کشور، تاکید کرد: باید از هم اندیشی، تبادل نظر و مشورت های مستمر و به موقع متخصصان بخش تعاون استفاده کرد.

در این نشست توضیحاتی در خصوص مراکز مستقل داوری در بخش تعاون ارائه شد که رئیس قوه قضائیه در این خصوص بیان داشت: فعالیت مراکز داوری در بخش تعاون، گام مثبتی است چراکه داوری در بخش تعاون فنی تر و دقیق تر صورت می گیرد و موضوعات مطروحه با تفاهم حل و فصل می شود و بنده معتقدم در هر بخشی مراکز داوری فعال شود، کار دستگاه قضایی کمتر شده و اعلام می کنم قوه قضائیه از مراکز داوری حمایت می کند.

ایشان در بخش دیگری از این دیدار به ساماندهی ارتباط بخش تعاون با قوه قضائیه تاکید و بیان کرد: در موضوعات مختلف باید از نظرات بخش تعاون استفاده شود و از این ظرفیت باید به صورت مستمر در تصمیم سازی های کشور بهره ببریم.

رئیسی، تعاونی‌های توسعه عمران شهرستان ها را ظرفیت خوبی عنوان کرد و گفت: این ظرفیت ها می تواند در انجام پروژه ها و طرح های هر منطقه در قالب تعاونی و سپردن امور به مردم مفید باشد.

رئیس قوه قضائیه، ظرفیت تعاون را در تامین و توزیع اقلام ضروری مردم حائز اهمیت توصیف کرد و ابراز داشت: تعاون می تواند توزیع اقلام ضروری مردم در بخش ارزاق و تامین و توزیع مواد اولیه موثر واقع شده  و موجب حذف واسطه ها و کنترل قیمت ها و مهار تورم شوند.

رئیس قوه قضائیه کشور همچنین بر دیدار عمومی با تعاونگران ایران اسلامی تاکید کرد.