اسماعیل خلیل‌زاده عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال تهران در گفتگو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درپاسخ به این سوال که آیا او در دادگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی محکوم شده است، پاسخ داد: من در نشست خبری که هفته‌ی گذشته هم برگزار کردم، توضیحات لازم را داده بودم. ماجرا از این قرار است که این پرونده مربوط به یک تعاونی مسکن در تهران می‌شود که حدود ۱۵ نفر را دادسرا احضار کرده بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون استان تهران، خلیل‌زاده ادامه داد:  من در آن جا برای روشن شدن موضوع  به عنوان رئیس اتاق تعاون  حاضر شدم.اما الآن در چند کانال از جمله کانال هواداری باشگاه استقلال و پرسپولیس متاسفانه مواردی را مدام علیه بنده می‌نویسند که این کانالها ، کانالهای غیر رسمی این باشگاه است و ارتباطی با باشگاههای استقلال و پرسپولیس ندارند و حتما علیه این رسانه ها به خاطر نشر اکاذیب شکایت خواهم کرد.

او افزود: چیزی به نام محکومیت بنده وجود ندارد. این خلاف قانون است و انتشار این موارد، جز توهین و افترا محسوب می‌شود.  پرونده همچنان در دادگاه بدوی در حال رسیدگی است  و آنجا تازه تصمیم گیری می‌شود که آیا من خلافی انجام داده ام یا نه. حتی بعد از آن هم من میتوانم در دادگاه تجدید نظر اعتراض داشته باشم.

خلیل‌زاده گفت: من در پرونده‌ای محکوم نشده ام و اگر محکوم شده بودم در هیچ یک از بخش های تعاون و باشگاه استقلال و جاهای دیگر نمی توانستم مشغول به کار باشم و مسئولیتم را ادامه بدهم پس انتشار دهندگان این موضوع مرتکب جرم شده اند و از این رسانه‌ها و کانال‌ها شکایت خواهم کرد.